محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم... 04135230201  09142554450

آموزش استفاده از سایت علی بابا-قسمت اول

  • شنبه 16 آذر 1398
  • مقالات مرتبط

منبع سایت علی بابا

Alibaba.com چیست؟

Alibaba.com بزرگترین بازار تجارت جهانی و تامین کننده ی پیشرو در سرویس های بازاریابی آنلاین دنیا برای صادرکنندگان و واردکننده گان است. اینجا مکانی است که خریداران و تامین کنندگان فرصت های تجاری را می یابندو تجارت خود را بصورت آنلاین ارتقاء میدهند. بطور معمول خریداران و فروشندگان در این مکان خرید و فروش هایی با حجم بالا را انجام می دهند.

Alibaba.com نه تنها یک شرکت تجاری است بلکه یک فروشنده است. علی بابا یک پلت فرم(بستر) تجارت آنلاین است که در آن برای یافتن شرکای تجاری میتوان اطلاعاتی را پست یا جستجو کرد.

تفاوت بین Alibaba.com و aliExpress.com چیست؟

Alibaba.com یک پلت فرم پیشگام در تجارت عمده فروشی است که به میلیونها خریدار و فروشنده در سراسر دنیا خدمات می دهد. بیشتر اعضای Alibaba.com کارخانجات شرکتهای تجاری و فروشندگان بصورت فله ای هستند.

Aliexpress بازار خرده فروشی جهانی است که محصولات باکیفیت را با قیمت کارخانه در مقیاس خرده پیشنهاد میدهد. میزان سفارش شما میتواند به اندازه تنها یک سفارش هم باشد و بصورت امن از طریق سرویس امنیت buye میتوانید پرداخت انجام دهید.

مزایای Alibaba.com

Alibaba.com بزرگترین بازار تجارت جهانی دنیا و تامین کننده ی پیشگام در بازاریابی آنلاین است که به صادرکندگان و واردکنندگان سرویس میدهد. علی بابا پلت فرم ای برای خریداران و تامین کنندهگانی است که به دنبال فرصت های تجاری و ارتقاء تجارت آنلاین هستند. اگر هم اکنون عضو سایت علی بابا هستید این امکانات دردسترس شماست:

الف) کشف دنیایی از محصولات و تامین کنندگان

ب) مدیریت آنلاین سفارشات

ج) داشتن حفاظت کامل در ثبت سفارشتضمین تجاری

تضمین تجاری چیست؟

تضمین تجاری سرویس رایگانی است که از سوی علی بابا به شما پیشنهاد می شود و برای کمک به اعتمادسازی بین خریدار-فروشنده طراحی شده است. تضمین تجاری شما را در فرایند مشکلات ارسال و یا مسایل کیفیتی محصول از شما محافظت می کند.

شما زمانی در محافظت هستید که:

محصولات درخواستی تان طبق قرارداد فی مابین شما و فروشنده، به موقع ارسال نشود

محصولات درخواستی شما استانداردهای کیفی مندرج در قرارداد فی مابین را نداشته باشد.

تضمین تجاری علی بابا

ثبت سفارش

1. تامین کننده ای با تضمین تجاری بیابید و وارد ارتباط با او شوید

الف)به آسانی می توانید تیک مربوط به trade Assurance را در فیلتر جستجوی محصول بزنید.

ثبت سارش از علی بابا

ب) برای استعلام محصول contact Supplier| chat now را کلیک کنید.

ثبت سارش از علی بابا

2. سفارش تضمین تجاری شده ی خود را ثبت نمایید

الف) سفارش تضمین تجاری شده ی خود را همانند هر سفارش دیگری ثبت نمایید، تنها از این نکته اطمینان حاصل کنید که تامکین کننده شما دارای آیکون Trade Assurance باشد. پس از مذاکره با طرف تجاری خود، از وی بخواهید تا پیش فاکتور خرید برای شما ارسال کند. تامین کننده می تواند بصورت آنلاین ثبت سفارش شما را نهایی کند یا یک PI آپلود کند.

ب) روی Start Order در صفحه جزییات محصول یا در مینی سایت تامین کننده کلیک کنید و فیلدهای ضروری را پر کنید. همچنین می توانید وارد بخش مرکز پیام "Message Center" شوید تا ثبت سفارش خود را شروع کنید.

تضمین تجاری علی بابا

3. انتخاب اینکه آیا میخواهید از سرویس بازرسی محصول استفاده کنید یا خیر

سرویس بازرسی

سرویس بازرسی محصول: برای کنترل کیفیت محصول بهتر، قبل از ارسال، پیشنهاد می شود از تامین کننده ی خود بخواهید که سرویس بازرسی شخص ثالث را برای سفارش با تضمین تجاری شما اضافه کند.

پرداخت

1. ارسال پیش پرداخت

پس از کنترل صحت سفارش خود، پیش پرداخت خود را ارسال کنید. شما میتواند وارد ناحیه کاربری خود "My Alibaba" شده و سفارشی که قصد ارسال پیش پرداخت آنرا دارید انتخاب کنید.

الف) در لیست سفارش

صفحه لیست سفارشها

ب) در صفحه جزییات محصول

صفحه جزیئات محصول

2. متد پرداخت خود را انتخاب کنبد.

شما عمدتا سه نوع گزینه برای پرداخت دارید:

متد پرداخت علی بابا

حساب خود را تسویه کنید

زمانیکه که پرداخت اولیه را انجام دادید میتوانید با تامین کننده برای پرداخت مابقی پول قبل یا بعد از تحویل کالا مذاکره نمایید.

در صفحه ی order Details بر روی دکمه ی pay the Balance کلیک کنید. یکی از روشهای e-chacking، کردیت کارت، یا حواله T/T را انتخاب کنید.

تسویه حساب در علی بابا

بازرسی

1. سرویس بازرسی Alibaba.com چیست؟

وقتی یک سفارش با تامین کننده ثبت می شود، خریدار می خواهید مطمئن باشید که کالا قبل از حمل و نقل ، استانداردهای کیفیت لازم را دارا است.

بازرسی در سایت علی بابا

و اما بازرسی Alibaba.com چگونه است:

"سرویس بازرسی" از طریق بازرسان شخص ثالث در سایت علی بابا روی سفارشات با تضمین تجاری قابل خرید است. بازرسان با ویزیت امکانات کارخانه در چین ، گزارشی همراه با عکس برای تایید اینکه کالاهای مدنظر که در حال تولید یا حمل و نقل هستند استاندارهای موردنظر را دارند یا نه آماده سازی می کنند.

دو شرکت پیشرو در امر بازرسی که توسط خود سایت علی بابا تحت سرویس بازرسی پیشنهاد می شوند :

شرکتهای بازرسی علی بابا

2. چگونه سرویس بازرسی علی بابا را دریافت کنیم؟

الف) سفارش با تضمین تجاری در My Alibaba آغاز کنید

سفارش در سایت علی بابا

ب) در صفحه Trade Assurance Order در زیر گزینه "Value-Add Service" گزینه ی Product Inspection Service را انتخاب کنید که دو نوع برنامه ی بازرسی را برای شما نشان خواهد داد. این دونوع برنامه ی بازرسی خدمات متفاوتی دارند لذا شما یکی از آنها را که نیازهای شما را برطرف خواهد کرد انتخاب کنید. اگر نشانگر موس را روی گزینه برنامه های مختلف ببرید تعداد زیادی از آیتم های بازرسی و نمونه های بازرسی شده را توسط هر یک از برنامه های بازرسی خواهید دید.

سرویس بازرسی سایت علی بابا

ج) با انتخاب یک سرویس بازرسی ، هزینه بازرسی بصورت اتوماتیک به فاکتور سفارش شما اضافه خواهد شد.

پرداخت مبلغ بازرسی

د) پس از تایید و ارسال سفارشی که از نوع تضمین تجاری است، وضعیت بازرسی در صفحه جزئیات سفارش قابل مشاهده است. البته وضعیت بازرسی می تواند بصورت "در انتظار بازرسی" ، "تحت بازرسی"، "بازرسی شده" نیز نشان داده شود.

تضمین تجاری علی بابا

اگر مایل به برقراری ارتباط با شرکت بازرسی را دارید روی آیکون ای که به شکل کارت ویزیت در کنار نام شرکت بازرسی است کلیک کنید.

تضمین تجاری علی بابا

ه) بعد از تکمیل بازرسی ، شما می توانید گزارش بازرسی را در صفحه جزئیات سفارش با تضمین تجاری ببینید. برای دانلود روی Report کلیک کنید.

دانلود گزارش بازرسی از سایت علی بابا

ی) اگر تامین کننده در زمان پیش نویس سفارش تضمین تجاری شده، گزینه سرویس بازرسی قبل از حمل را انتخاب نکرده باشد، خریدار میتواند ابتکار عمل را برای انتخاب پرداخت اولیه در زمان سرویس بازرسی قبل از حمل انتخاب کنند.هزینه بازرسی بصورت اتوماتیک به هزینه پرداخت اولیه (بیعانه) اضافه می شود.

بازرسی قبل از ارسال سایت علی بابا

لاجستیک

1. اگر خریدهای زیادی داشته باشید حمل و نقل چگونه خواهد بود؟ حمل و نقل فی مابین خریدار و تامین کننده قابل توافق است نه توسط علی بابا. اگر از تامین کننده گان متعددی خرید کنید و قصد حمل یکجای آنها را داشته باشید متاسفانه بیان میکنیم که توسط علی بابا اینکار پشتیبانی نمی شود. تنها راه شما این است که با تامین کنندگان خود بصورت حمل جداگانه صحبت کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد حمل و نقل، با تامین کننده ی خود مستقیما وارد ارتباط شده و حمل موردنظر خود را اعلام دارید.

2. چقدر زمان لازم است تا سفارش به دست مشتری برسد؟

دو نوع سفارش در Alibaba.com وجود دارد.

• سفارش تضمین تجاری شده

• سفارش آفلاین ( سفارشی که خارج از سایت علی بابا با تامین کننده انجام شود)

الف) برای سفارش تضمین تجاری شده: وارد اکانت خود درسایت علی بابا شده ، به قسمت My Alibaba-Order-All orders بروید تا سفارش خود را ببینید.

حمل و نقل در سایت علی بابا

حمل و نقل توسط شما و تامین کننده نه علی بابا توافق شده است. برای دریافت اطلاعات حمل و نقل دقیق به صفحه جزئیات سفارش بروید و در قسمت "Shipment terms" زمان حمل را ببینید. در مورد اینکه بار شما چقدر زمان برای حمل و نقل می طلبد بایستی بطور مستقیم از طریق Contact your supplier اقدام کنید و یا با شرکت حمل و نقل اگر قبلاً شماره پیگیری را از تامین کننده ی خود دریافت کرده اید، تماس بگیرید.

عموماً، حداقل حدود 15 روز برای ارسال هوایی، 15 روز برای پست اکسپرس( به علاوه برای Post Air Parcel 60 روز طول می کشد.)، 30 روز برای حمل و نقل زمینی و 45 روز برا یحمل و نقل دریایی زمان لازم است.

ب) سفارش آفلاین لطفا برای اطلاع از زمان تحویل ، با تامین کننده ی خود بصورت مستقیم تماس بگیرید.

3. چه زمانی سفارش خود را تحویل خواهید گرفت؟

زمان تحویل مورد انتظار خود را میتوانید در صفحه جزئیات سفارش ببینید. از زمانیکه تامین کننده سفارش شما را ارسال میکند اطلاعات تحویل سفارشتان به روزرسانی خواهد شد.

برای دیدن زمان مورد انتظار به قسمت order-All Order رفته ، سفارش خود را یافته و view more را کلیک کنید تا صفحه جزئیات سفارش باز شود.

زمان دریافت کالا از علی بابا

در صفحه جزئیات سفارش،در بخش shipment terms زمان مورد انتظار برای حمل و نقل را خواهید دید. و هرگونه به روزرسانی های لوجستیک در دسترس است.

صفحه جزییات ارسال کالا در علی بابا

اگر می خواهید اطلاعات دقیقی درباره حمل و نقل سفارش خود بدست آورید، لطفا با تامین کننده ی خود تماس بگیرید. معمولا حداقل 23 روز برای حمل هوایی، 45 روز برای حمل و نقل دریایی و 60 روز برای حمل زمینی زمان لازم است.

تکمیل سفارش

1. تایید کردن رسید

زمانیکه سفارش حمل شد و مابقی هزینه ی خرید در اکانت مالی تامین کننده واریز شد وضعیت سفارش شما به "در انتظار تایید تحویل" درخواهد آمد.شما بعد از آن می توانید در صفحه جزئیات سفارش بر روی "confirm" کلیک کنید تا تایید رسید حمل و نقل شما انجام شود.

تکمیل سفارش در علی بابا

2. بازخوردی برای تامین کننده ی خود در سایت بگذارید

زمانیکه تایید رسید خود را انجام دادید، سفارش شما کامل شده است. اکنون می توانید برای تامین کننده ی خود یک بازخورد به منظور اشتراک تجربه خریدتان از این تامین کننده برای خریداران دیگر بگذارید.

نارضایتی و مرجوع

1. درخواست پس دادن

حالت سفارش تضمین تجاری شده، در حالت مشاجرات حمل و نقل و یا نداشتن کیفیت لازم شما را تحت پوشش قرار می دهد. زمانی به دستوالعمل مشاجره(عدم تایید کالا) دسترسی دارید که مرحله پرداخت اولیه شما کامل شده باشد. . اگر زمان حمل و نقل و یا کیفیت محصول استاندارهای لازم موجود در قرارداد را نداشته باشد، میتوانید برای مرجوع کالا درخواست کنید.

مرجوع کردن کالا در سایت علی بابا

2. مرجوع کردن

از زمانی که درخواست مرجوعی شما قبول شد، Alibaba.com معمولا بین 7 روز کاری کالا را مرجوع میکند. البته نسبت به متد پرداختی شما این روند می تواند متفاوت باشد.

• کارت اعتباری: مرجوعی بین 12 روز کاری انجام می شود

• پرداخت T/T : مرجوعی بین 7 روز کاری انجام می شود

• E-chacking: مرجوعی بین 5 روز کاری انجام می شود

لطفا توجه فرمایید که مسیرهای دور زمان بیشتری در فرایند مرجوعی خواهند برد

سوپرسپتامبر (super September) 

1. سوپر سپتامبر چیست؟

#superSeptember یکی از بزرگترین رویدادهای فروش علی بابا در سال است. سرویس های تخفیف و پروموشن های پرداخت در طول یک ماه جزو این رویداد است.

2. مزایای کلیدی سوپر سپتامبر در طول سوپر سپتامبر خریدی انجام دهید تا تا از پیشنهادات زیر لذت ببرید:

• 50% تخفیف (تا سقف 300 دلار) حمل و نقل دریایی به آمریکا رایگان از طرفAlibaba

 •  50% تخفیف (تا سقف 300 دلار) حمل و نقل هوایی اکسپرس به آمریکا رایگان از طرف Alibaba 

• 50% تخفیف در سرویس بازرسی

• تا سقف 100 دلار تخفیف در سود وام برای پرداخت های بلندمدت(تنها در دسترس خریداران آمریکاست)

• انتقال پول T/T محلی

جدیدترین مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه

محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.