محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم... 04135230201  09142554450

ثبت و سفارش و ترخیص مواد اولیه کارخانجات

  • چهارشنبه 2 مرداد 1398
  • مقالات مرتبط
ثبت و سفارش و ترخیص مواد اولیه کارخانجات

واردات و ثبت سفارش مواد اولیه کارخانجات برای کارخانه های تولیدی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مراحل ثبت سفارش مواد اولیه کارخانه ها و واردات آن از طریق گمرکات کشور مراحلی دارد که در این نوشته به بررسی آن خواهیم پرداخت.

ثبت سفارش واردات مواد اولیه کارخانجات:

ابتدا خریدار فروشنده مواد اولیه صنایع و کارخانه را در کشور مقصد مشخص می کند. در قدم اول پیش فاکتور از فروشنده دریافت و در سامانه جامع تجارت درخواست واردات ثبت می شود. بر اساس قوانین جدید، واردات مواد اولیه کارخانجات باید با کارت بازرگانی که نشان دهنده تولیدی بودن واردکننده هست، انجام شود. همچنین واحد تولیدی باید پروانه بهره برداری از سازمان ((صمت)) داشته باشد.

برای ثبت سفارش مواد اولیه کارخانجات ابتدا در سامانه ثبت سفارش ثبت نام می کنیم و درخواست واردات مواد اولیه را ثبت می کنیم که به این کار ثبت سفارش مواد اولیه کارخانجات گفته می شود. در این مرحله اطلاعات مربوط به پرو فرما (مبلغ، وزن، مقدار، کشور تولید کننده، ذینفع، کشور مبدأ حمل و …) ثبت می شود.

اما این نکته بسیار مهم است که :

مصوبه شماره ۱۱۸۸۷۵‏/ت ۵۶۰۲۸ ه. مورخ ۱۱‏/۰۹‏/۹۷ هیأت محترم وزیران درخصوص تسهیل در فرآیند تولید داخلی در کشور و واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید به مناطق آزاد تجاری ‏- صنعتی و ویژه اقتصادی و نامه شماره ۲۵۷۴۳۷‏/۶۰ مورخ ۵‏/۱۰‏/۹۷ وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت متضمن فهرست ۳۲۴۳ ردیف تعرفه‌هایی که ورود آن‌ها به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی نیازی به ارائه ثبت سفارش ندارد ارسال و اعلام می‌دارد براساس مفاد بند یک مصوبه صدرالاشاره: "به منظور تسهیل در فرآیند تولید داخلی در کشور، واردات مواد اولیه و قطعات مورد نیاز تولید به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی در چهارچوب فهرست اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت، براساس مقررات این مناطق و بدون ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت، مجاز است.

مصوبه

این درخواست به سازمان صنعت و معدن استانی که کارخانه در آن واقع شده است ارسال می شود و کارشناسان مربوطه به بررسی کالای مورد نظر برای واردات به کشور می پردازند. یکی از مواردی که کارشناسان به آن توجه می کنند، تطبیق ظرفیت تولیدی شرکت وارد کننده با مقدار مواد اولیه وارداتی به کشور است.

پس از تائید ثبت سفارش و مشخص نمودن بانک مورد نظر جهت حواله پول و پرداخت مبلغ نیم در هزار ارزش پرو فرما به عنوان کارمزد سازمان صنعت و معدن شماره ثبت سفارش مشخص می شود.

پس از انجام مراحل تخصیص ارز دولتی برای واردات مواد اولیه کارخانجات از طریق بانک عامل و بانک مرکزی پیگیری می شود.

خدمتی دیگر از بازرگانی بالازاده:

واردات خط تولید تزریق برای کارخانجات عظیم چسب هل

ترخیص مواد اولیه کارخانجات از گمرکات:

پس از رسیدن محموله به گمرک مراحل مربوط به ترخیص مواد اولیه صنایع و کارخانه ها انجام می شود. در این مرحله مشتری اصل مدارک مربوط به محموله به همراه وکالت نامه ترخیص کار را به ترخیص‌کار تحویل می دهد تا ترخیص کار مقدمات ترخیص کالا در کمترین زمان و با کیفیت بالا را انجام دهد.

در این بخش مشخصات محموله در سامانه EPL گمرک ثبت می شود. در این سامانه مشخصات کالا اظهار می شود. پس از اظهار مشخصات کالا، برای روند ترخیص، مسیر مشخص می شود.

ترخیص

این مسیر به سه بخش سبز، زرد و قرمز تقسیم می شود.

مسیر سبز در ترخیص کالا:

در مسیر سبز نیاز نیست کارشناس مدارک و محموله را بررسی نماید و محموله پس از پرداخت حقوق گمرکی ترخیص می شود. بیشتر ماشین آلات مورد استفاده در تولید، در این مسیر قرار می گیرند.

مسیر زرد در ترخیص کالا:

در مسیر زرد مدارک باید توسط کارشناسان مجازی سامانه EPL بررسی شود و پس از تائید کارشناسان محموله از گمرک ترخیص می شود.

مسیر قرمز در ترخیص کالا:

در مسیر قرمز علاوه بر تائید کارشناسان مجازی، بازرسانی به صورت حضوری باید محوله را مورد بررسی قرار دهند و پس از تائید کارشناسان محموله ترخیص می شود.

ثبت سفارش و ترخیص ماشین آلات برش کاغذ A4 از گمرکات کشور:

با توجه به استفاده زیاد از کاغذ A4 در کشورهای کمترتوسعه یافته مانند ایران، اهمیت تولید آن به دلیل وجود بازار وسیع برای آن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. شرکت بازرگانی بالازاده مختر است که با تجربه در واردات ماشین آلات برش کاغذ از پیشگامان این عرصه است.

پارامترهای فنی اصلی این دستگاهها: تمام دستگاه توسط PLC کنترل می شود.شامل عملکرد زیر است: کنترل سرعت، شمارش کاغذ، خروجی مقاله خط، زنگ خطا و توقف خودکار (نشان دادن کد خطا نشان داده شده در صفحه پانل)

ثبت سفارش و ترخیص انواع لوازم التحریر :

شرکت بازرگانی بالازاده با سال ها تجربه در زمینه واردات کالا از اقصی نقاط جهان آماده ارائه خدمات واردات لوازم التحریر از چین،حمل و ترخیص محموله می باشد.کلیه خدمات مورد نیاز شما از جستجوی کارخانه معتبر و ارسال حواله یوان به کارخانه تولید کننده یا تامین کننده تا خرید،حمل و ترخیص آن و در آخر ارسال محموله به درب انبار شما را انجام می دهد.

واردات لوازم التحریر به صورت مستقیم و بدون واسطه از چین،کلیه اقلام اداری،تحریر فانتزی،چراغ مطالعه،جامدادی،دفتر فانتزی و ارزان،خودکار،ساعت رومیزی،پاکن های فانتزی و ۱۰ها قلم جنس پرفروش دیگر را به مناسب ترین قیمت از کشور چین یا دبی خریداری کرده و به دست شما می رسانیم.

ثبت سفارش و ترخیص مواد اولیه مواد پلی اورتان و پرسولفات آلومینییوم :

کارخانجاتی که فعالیت دارند، مواد اولیه ی خود را بیشتر از طریق واردات، به ویژه از کشور چین وارد کشور می کنند. شرکت بازرگانی بالازاده در زمینه ثبت سفارش و ترخیص مواد کمک فرایند ، استابلایزر (پایدارکننده) روان کننده ، مواد پلی اورتان، انواع اسیدها و… برای شرکت های تولیدکننده فعالیت دارد.

ثبت سفارش و ترخیص خط تولید دستکش:

واردات انواع دستگاه تولید دستکش کار و انواع دستکش کار را از ما بخواهید . شرکت بازرگانی بالازاده با دارا بودن دفتر تجاری در شهر ایوو قادر به تهیه انواع دستگاه تولید دستکش کار و انواع دستکش کار مورد نیاز شما در مدل ها و طرح های مختلف می باشد.واردات انواع دستکش کار اعم از دستکش کار ، دستکش کارگری ، دستکش ایمنی ، دستکش کار نانو ، دستکش کار ضدبرش ، دستکش کار تبلیغاتی ، دستکش کار چرمی ، دستکش کار مارک ، دستکش کار ارزان قیمت ، دستکش کار جنس خوب و… کاری است که در تخصص ماست و شما نیز می توانید به همراه نماینده ایران ما به دفتر بازرگانی بالازاده در چین مراجعه نمایید و از نزدیک انواع مختلف دستکش کار و یا بازارهای فروش انواع دستکش کار و دستگاههای تولید دستکش کار را مشاهده نمایید.

ثبت سفارش و ترخیص خط تولید کارخانجات نساجی:

مواد اولیه مورد نیاز کارخانه های نساجی شامل: پشم، نفت خام، پارازايلن، ترفتاليک اسيد خالص، مونواتيلن گلايکول می باشد. که تهیه این مواد اولیه برای کارخانه ها به تنهایی کار بسیار مشکل و وقت گیری است شما می توانید در صورت نیاز برای تهیه مواد اولیه کارخانجات تولید محصولات نساجی می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با گروه تخصصی بازرگانی بالازاده تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

جدیدترین مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه

محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.