محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم... 04135230201  09142554450

حمل و نقل در گوانجو

  • چهارشنبه 20 دی 1396
  • مقالات مرتبط
حمل و نقل در گوانجو

هوایی

فرودگاه بین المللی بایون گوانجو ( Guangzhou Baiyun International Airport ) حدود 28 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد. این فرودگاه یکی از سه فرودگاه پرتردد در چین است که 123 پرواز در آن صورت می گیرد که 86 تای آنها پروازهای داخلی بین گوانجو و شهرهای اصلی چین همانند پکن ، شانگهای و ژیان است. از این فرودگاه به کشورهای آسیایی همانند ویتنام ، لائوس ، برمه ، هند ، سنگاپور ، مالزی و اندونزی پروازهایی انجام می شود. علاوه بر اینها پرواز به شهرهای لس آنجلس ، پاریس ، آمستردام ، مبلورن ، سیدنی ، سئول و توکیو نیز از طریق این فرودگاه صورت میگیرد.

فرودگاه گوانجو

سیستم حمل و نقل این فرودگاه بسیار راحت است ، که شامل خطوط تاکسی به نقاط مختلف شهر ، شش خط اتوبوس سریع السیر  فرودگاهی ( لاین 1 ، لاین 2A ، لاین 2B ، لاین 3 ، لاین 4 و لاین Jinshazhou ) می شود. ده اتوبوس معمولی فرودگاهی ( لاین5 ، لاین6A ، لاین6B ، لاین7A ، لاین 7B ، لاین 8A1 ، لاین 8A2 ، لاین8B ، لاین 9 و لاین 10 ) نیز به نقاط مختلف شهر تردد می کنند. از این فرودگاه همچنین اتوبوس های بین شهری نیز وجود دارد که به شهرهای مختلف استان گوانگ دونگ می روند.

فرودگاه گوانجو

قطار

گوانجو سه ایستگاه قطار دارد ، ایستگاه قطار جاده هوانشی ( Huanshi Road Station ) بزرگترین و مهم ترین آنها است که قطارهای آن از این شهر به پکن ، ووهان ، نانجینگ ، چنگدو ، چانگکین ، ژیان ، لاسا و بسیاری از شهرهای دیگر چین می رود. ایستگاه قطار شرق ( Tianhe Raiway Station ) قطارهایی به سمت هنگ کنگ و شنژن دارد. ایستگاه قطار شمال که در منطقه هوادو ( Huadu District ) قرار دارد کوچک ترین ایستگاه در این میان است که بیشتر قطارهای آن از این شهر به سمت شهر ووهان می روند.

اتوبوس های مسیر طولانی

از جنوب این شهر اتوبوس های سریع السیر مسیر طولانی به شهرهای مختلف استان گوانگ دونگ حرکت می کنند. در حال حاضر تقریبا 20 ایستگاه اتوبوس مسیر طولانی در سطح شهر وجود دارد که اصلی ترین های آنها ایستگاه اتوبوس Provincial  ، Guangzhou Passenger Station ، Fangcun bus Station ، Tianhe Bus Station و Yuexiu South Bus Station هستند.

کشتی

گوانجو یکی از ده شهر مشهور بندری در چین است که چندین بندرگاه دارد. کشتی ها به بیش از 100 بندر در داخل چین و بیش از 300 بندر جهانی حرکت می کنند. از بندر Panyu Lianhuashan  روزانه کشتی های سریع السیر به سمت هنگ کنگ حرکت می کنند. از بندر Huangpu نیز قطارهای مسافربری به بندر Xiuying در هایکو می روند.

اتوبوس های شهری

دسترسی به اتوبوس های داخل شهری گوانجو راحت است ، این اتوبوس ها شامل خطوط روزانه ، خطوط شبانه ، اتوبوس های فرودگاهی ، اتوبوس های گردشگری و اتوبوس های BRT می شوند. علاوه بر اینها سه اتوبوس برای گردش در شهر وجود دارد که گردشگران را به اصلی ترین جاذبه های دیدنی این شهر می برد.

مترو

در شهر گوانجو 10 خط مترو وجود دارد. هزینه سفر با مترو بستگی به طول مسیر دارد ، هر چی مسیر طولانی تری بروید هزینه بیشتری پرداخت می کنید. متروی گوانجو به بسیاری از نقاط مهم شهر لینک می شود که از مهم ترین های آنها می توان به فرودگاه بایون ، ایستگاه قطار شرق ، ایستگاه قطار جنوب و شهر فوشان اشاره کرد.

تاکسی

تاکسی شاید معمول تری روش برای تردد در یک شهر باشد ، تاکسی های شهر گوانجو هر 2.5 کیلومتر یک مبلغ ثابت ( مثلا  10 ین ) دارند. وقتی با تاکسی به مسیری بیش از 35 کیلومتر بروید باید 50% بیشتر از مبلغ نهایی پرداخت کنید که معمولا بابت خالی برگشتن تاکسی پرداخت می شود.

دوچرخه های اشتراکی

شما می توانید در شهر گوانجو با دوچرخه تردد کنید. سیستم های دوچرخه های اشتراکی مختلفی در سطح این شهر خدمات ارائه می دهند از جمله Mobike ، ofo و Bluegogo . برای استفاده از هر یک از اینها باید اپلیکیشن مربوط به آن را روی گوشی خود نصب کنید و بعد از پرداخت مبلغی بابت پیش پرداخت به شما یک ID داده می شود که می توانید با آن از دوچرخه استفاده کنید و بابت هر یک ساعت و نیم استفاده از دوچرخه یک مبلغی از پیش پرداخت شما کاسته می شود ( معمولا 0.5 ین ). این روش برای مقاصد کوتاه بسیار کاربردی و ارزان است.

جدیدترین مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه

محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.