محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم... 04135230201  09142554450

گروپاژ چیست؟

  • چهارشنبه 1 آبان 1398
  • مقالات مرتبط

.

.

گروپاژ

واژه گروپاز از کلمه انگلیسی groupage گرفته شده است. این واژه در واردات به کار برده میشود.

گروپاژ با LCL (Less than Container Load) متفاوت است، تنها تفاوت آنها در تجارت بین المللی این است که گروپاژ یا محموله مشترک یک کانتینر پر از یک نوع کالای خاص است(مثلا همگی لوازم التحریر) که صاحبان آنها با هم متفاوت است ، اما LCL محموله ترکیبی است که در آن کالاهای متفاوت مثلا ماشین آلات، لوازم خانگی،... برای صاحبان متفاوت در یک کانتینر قرار میگیرند.

نکته مهم اینکه، زمان تحویل گروپاژ نسبت به LCL بیشتر است. در هر دو مورد کانتینر دارای چندین بارنامه و صاحبان کالای مختلف است که در یک کانتینر واحد جا داده شده اند. در این حالت هر فضایی حتی کوچک قابل بارگیری و واگذاری برای کارگو است.

لذا در اولین گام بایستی تعیین شود که حجم بار مناسب برای FCL (بار اختصاصی) است و کدام کانتینر (35 مترمکعبی یا 70 مترمکعبی) مناسب است و یا اینکه حجم بار کم و خرده بار است که در اینصورت نیز دو گزینه پیش رو داریم، گروپاژ یا LCL .

گروپاژ

.

.

.

.

 

معایب: بایستی برای محافظت از کارگو از جعبه های چوبی استفاد کرد. زمان تحویل بار نسبت به حالت FCL (FULL Container Load) بیشتر است

مزایا: امکان کارگوی خرده بار وجود دارد. به دلیل حمل همزمان چند بار، هزینه حمل سرشکن شده و پایین می آید.

.

.

.

گروپاژ

.

.

.

در حوزه تجارت خارجی به خصوص در حوزه واردات شرکتهایی موفق هستند که مشتریان راضی دارند . در این میان شرکت های بازرگانی بالاخص شرکتهای کارگو و خدمات رسان با گذشت سالها تجربه های جدید می یابند . شرکت بازرگانی بالازاده با سابقه طولانی درامر واردات از چین با استقرار دفتر چین، خرید کالا را از صفر تا صد با همراهی شما انجام می دهد.

با تیم ما همراه باشید

00984133342329   

00984133250370

ID: elaytrade

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی

جدیدترین مطالب
ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه

محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.